amyslaysallday1233
amyslaysallday1233 amyslaysallday1233
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

So I need help with this

So I need help with this class=

Respuesta :

cheetobabyy
cheetobabyy cheetobabyy
  • 03-05-2019

$294

126/6=$21 per ticket

21*14=294

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-05-2019

Answer: $294

Step-by-step explanation: $126 / 6 = 21

$21 = 1 theater ticket

$21 x 14 = $294

It would cost Hope $294 for 14 theater tickets

Have A Great Day!

Answer Link

Otras preguntas

What are some of the forces at work on American English today?
A mobilization plan allows a country to
An 8-pound bag of apples costs $17.50. What is the unit price?
To avoid risks associated with tornadoes, lightning, and hurricanes, in the United States you should steer clear of
In some isogamous protists, the act of fertilization involves the transfer of genetic information. This function is called _____. external fertilization intern
What were the major goals of the United Nations in 1945? to promote human rights to prevent war to provide a basis for international law to increase the standar
Round this number to the nears thousand 3,842,532
What was the impact of U.S. foreign economic policy during the 1920s?
When bone marrow cells go through the cell cycle the two identical daughter cells that result from mitosis have very different functions. following G1 one daugh
Interphase occupies approximately _____ of the cell cycle. 10% 30% 60% 90%