juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how to answer this question?????​
Which statement about the Silk Road is INCORRECT? A) The Silk Road connected the Roman, Mauryan and Han empires. B) Islam spread to China as a result of inte
Four penguins that are being playfully pulled along very slippery (frictionless) ice by a curator. The masses of three penguins and the tension in two of the co
A cord is used to vertically lower an initially stationary block of mass M = 3.6 kg at a constant downward acceleration of g/7. When the block has fallen a dist
writing about interesting place in your country​
How did Jefferson and Madison's Kentucky and Virginia Resolutions, as well as the Election of 1800, make it the "Revolution of 1800?"
solve for x 172=146+2x+2x+26
The cat chases the mouse ​
A high school reports that their students SAT scores were down by 7% in one year. The next year, however, the test scores rose by 18%. The school principal anno
Julian and Joshua each maintain a constant speed as they run laps around a 400-meter track. In the time it takes Julian to complete two laps, Joshua completes t