AngelDaKing
AngelDaKing AngelDaKing
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

i need help with this please help the last one is 20 for 4.20

i need help with this please help the last one is 20 for 420 class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-07-2018
Hello!

The word "per" means to divide. Therefore we will divide our price by ounces to find how much one ounce costs.

.42/2=.21

It costs $0.21 per ounce.

I hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Prompt José de Espronceda José de Espronceda (1808-1842) vivió en España y es considerado uno de los poetas más famosos del período literario del Romanticismo.
Use the laplace transform to solve the given initial-value problem. y'' − 6y' 13y = 0, y(0) = 0, y'(0) = −9
An fm radio station broadcasts at 98. 6 mhz. What is the wavelength of the radiowaves?.
Assume that if there were no crowding out, an increase in government spending would increase gdp by $100 billion. if there had been partial crowding out, howeve
prove:- sin^2A-cos^2B=sin^2B-cos^2A​
Upon what three criteria are factors of safety based?
The two rectangles are similar. which is the correct proportion for corresponding sides?
In the foiled and botched bay of pigs operation, kennedy attempted to overthrow the government of:_______
Unlike the financial ratios based on accounting data, total return to shareholders is:______
what is human development