zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

what is the earth matial ot igneous rock
Part A Determine the magnitude of the x component of F using scalar notation. Fx F x = nothing lb Request Answer Part B Determine the magnitude of the y compone
In cents, what is the least total amount that cannot be obtained by using a combination of fewer than eight coins from a collection of pennies, nickels, dimes a
Find each value of the five-number summary for this set of data. [Note: Type your answers as numbers. Do not round.] 150, 120, 136, 180, 158, 175, 124, 162 mi
Help Please! 70 points are up for grabs
How do you do this step by step?
Read the excerpt. “This is a train-servicing station and we have to wait for a train.” He shakes his head. I smile. “It’d be nice if we could get one.” Lauren
1.Multiply and simplify if possible. √7x (√x − 7√7) 2. What is the simplest form of the radical expression? 33√2a−63√2a
240 seventh graders and two-thirds of the students participate in after-school activities How many students participate in after-school activities
An inclined plane wrapped around a metal shaft is a _____. A. lever B. screw C. pulley D. wedge