zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Why have two different types of stanzas been used to structure ''Brennan on the Moor"?
Graph the solution of the following system of inequalities in the coordinate plane
what is √45 in simplest radical form ?
Solve for x. 2x/x+12=1/2
You want to have $5 million when you retire in 40 years. you believe you can earn 9 percent per year on your investment. how much must you invest each year to a
When reparations were forced on Germany in the Treaty of Versailles, this demonstrated that the Allies wanted to forgive Germany for having started the war. tre
As a general rule, really great novels contain A. multiple settings. B. universal truths. C. one main conflict. D. complex plots.
The utopian communities founded in the early 1800s were attempts to form perfect societies. based on government institutions. dominated by immigrants. based on
choosing transition words and phrases
science is the process of pursuing knowledge?