aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

the thirteenth amendment to the U.S. constitution affected the lives of millions of African Americans by
What is foot x foot if perimeter is 22 and area is 18 square feet
Which terms are used to identify pure substances? (1) an element and a mixture (2) an element and a compound (3) a solution and a mixture (4) a solution and a c
how to find volume of a drawing of a piece of cake?
The total cost of water heater including a 7% sales tax is 524.30 what is the cost of the water heater without the tax
Which describes a contribution that classical Greece made to modern Western civilization? A. scientific theory of relativity B. belief in one deity C. elect
What adds to 22 and multiplies to 21?
What is the solution of -14+x=23
Which statement correctly describes a chemical reaction at equilibrium? (1) The concentrations of the products and reactants are equal. (2) The concentrations o
explain how a grain of sand that wash up on a beach could end up some day as lava pouring from a volcano?