daramarie daramarie
  • 03-12-2015
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate of a 24 ounce box of cornflakes that costs $4.59

Respuesta :

VenusRetrograde
VenusRetrograde VenusRetrograde
  • 03-12-2015
Answer=19.125 cent per ounce
$4.59 24 oz


4.59/24=0.19125 dollars per ounce or 19.125 cent per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What is the part of the DNA that codes for a specific trait? Question 2 options: A)Chromosomes B)Proteins C)Genes
neeeeeeeddd heeeeelllpp
A shooting guard on your school basketball team attempted 25 shots and made 18. What was the player's shooting percentage?
Fill in the bubble next to all the doubles facts you could use to fined the sum of 4+5
How does the geography influence the way people lived in china during ancient times?
I need help Asp I really don't get this
10. Which family dominated Florence during the Renaissance?
Which part of speech is the word suave, according to this sample dictionary entry? A. Noun B. Verb C. Adjective
Review lines 30-33. What examples of loaded language do you find? What are the positive and negative associations of these words?
What is a conservative Supreme Court most likely to do?