winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

The traits of populations in the forest ecosystem have changed over time. What caused the traits to change?
how do you write fraction 9/10 as a decimaland how to convert fractions into decimals
What area of the long bone is covered with cartilage
her investment grew 22% to$610 how much did she invest____ ( solve as an equation or fraction)
What substance is made during transcription and where does it occur
Can someone help me please got to be in tomorrow
how did jazz demonstrate the independent spirit of the times?
In a titration, 45.0 mL of KOH is neutralized by 75.0 mL of 0.30M HBr. How much KOH is in 1.0 liter of the KOH solution ?
which state capital is north of 40 degrees north latitude: Frankfort, denver, salt lake city, or columbus?
how do i make 24 using the numbers 11 6 10 2?