fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

- - - Free Brainliest For The First To Answer But Please Try To Get It Right... - - - That whenever any form of government becomes destructive to these ends, it
Why is rapid growth a concern? HELP ASSSAAPP
1. You need to use 64 oz. How many ML would you use to get 64oz?
When trying to determine where to shade on the inequality below, why is it unhelpful to test the point (4,0)
In two to three sentences, explain why a small amount of inflation encourages economic growth. will give brainliest
Can someone please explain this
Apply the rules of significant figuresConvert each of the following to liters (Use dimensional analysis set up)A. 1.70 mL =B. 238.0 cm^3 =C. 1.00 gal =​
Which of the following mineral identification techniques would most easily identify calcite? A) Fizzes when acid is dropped on it B) Taste C) Steak D) Magne
If f (x)=2(x)2 +5/(x+2), complete the following statement (round your answer to the nearest hundredth): FO) = Answer here​
how many functional groups are present in structure of amino acids? a) 2 b) 3 c) 4 d)5