Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2014
  • Mathematics
contestada

what is the cost per unit

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 01-12-2014
The cost per unit is

(cost for the whole batch of units) divided by (number of units in the batch)
Answer Link

Otras preguntas

A habitat that has lots of light and water, a high elevation, low temperatures, and a low level of oxygen is most likely a _____. a. desert b. high mountain c.
What do the Mexicans build to honor their deceased relatives?
Simplify the expressions 1.) 8n-(n-3) 2.) 20u-6(u+5) 3.) -w+4-(3w-13) 4.) p-5(2-3p)+1 Find the coefficients ,contstants and like terms of each problem above.
Which organization helped provide legal assistance to the families taking part in the case of Brown v. Board of Education? A) the National Collegiate Athletics
Earthquakes happen when _____. a. magma fills the chamber in a mountain b. seismic waves are transferred from the ocean floor to ocean water c. tectonic plates
Write Standard from y=-9/5x+3 ??
Is the bag or beaker more concentrated in starch ?
Balls 1 and 2 are each thrown horizontally from the same height above level ground, but balls 2 has a great initial velocity after leaving the thrower's hand.
what are 2 decimals whose quotient is about 4.1 need the answer fast!
Carrie and krystal are taking a road trip from Greenville to north valley.each person has her own map,and the scales on the maps are different. a. on carries ma