iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

write the fraction as a product of a whole number and a unit fraction 5/6
Which statement about The Canterbury Tales is true? A. It relates a historical record of medieval England. B. It was an important political document of its time
Is 3/12 and 4/10 equal
Which rational number is least? 0.66, -4/5, -6/7 or -0.6
What political group did Hitler begin to punish once he came to power?
K + L + M equals L + M + K what property does this demonstrate
What type of biology is used in the study of various types of wood and plant identification? forensics botany molecular biology pathology
Sergei considers the goldfish to be his friend. What details in the story reveal the conflict with eachother?
Which word means "an excess" or "an overabudance in supply?
Medications are often the complete solution for curing those with a mental health disorder. True or false